dekra PBI znaczek logogazele
Informacje o firmie Realizacje Certyfikaty i wyróżnienia Kontakt
zdj1 zdj2 zdj3
Informacje o firmie
kropkaFundusze europejskie
kropkaProfil działalności
kropkaHistoria 
kropkaBaza usług
kreska Historia 
 Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego "ENERGOPOL" Spółka z o.o. wywodzi się z rodziny firm należących do Generalnej Dyrekcji Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych "ENERGOPOL" - Warszawa. Działalność rozpoczeliśmy w 1982 roku jako Kierownictwo Grupy Robót w Krakowie, a następnie od 1984 roku funkcjonowaliśmy jako Zakład Budownictwa Inżynieryjnego "ENERGOPOL" podległy Warszawie. Początkowo nasz profil robót ograniczał się w działalności krajowej do budownictwa domów jednorodzinnych, później został poszerzony o realizację obiektów przemysłowych na terenie ZSRR. W roku 1991 na bazie Zakładu utworzono samodzielne przedsiębiorstwo państwowe o nazwie: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego "ENERGOPOL" w Krakowie. W ramach prywatyzacji w roku 1992 Przedsiębiorstwo zostało przekształcone w Spółkę w której całość udziałów wykupili pracownicy. Spółka została wpisana do rejestru handlowego pod nr H/B-3844.

 W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych przedsiębiorstwo budowało na terenie byłego ZSRR fabrykę domów w Kałudze . obiekty Smoleńskiej Elektrowni Atomowej , Zakłady Przemysłu Gazowego we Lwowie oraz modernizowało Zakłady w Małojarosławcu.
W kraju wykonaliśmy obiekty dla kombinatu metaluricznego Huta im. Sendzimira. Od 1995 rozpoczeliśmy działalność w branży drogowo-mostowej. Najważniejsze ralizacje prezentujemy na

 Obecnie zatrudniamy w przedsiębiorstwie około 175 - ciu pracowników. W posiadaniu Bazy Usług znajduje się 45 jednostek sprzętu ciężkiego i średniego przystosowanych do prac drogowych, jak również niemieckie systemy deskowań firmy PERI gwarantujące wysoką jakość wykonawstwa konstrukcji żelbetowych. Posiadamy również obudowy wykopów "EMUNDS STAUDINGER". Gwarantujemy dobrą i rzetelną współpracę z Inwestorem.
Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego "Energopol" spółka z o.o. ul. Salwatorska 14 30-109 Kraków tel.: (012) 42730-80 tel./fax: (012) 427-30-98